Z fotogalerie

O nás

Mgr. Magdalena Capková
keramické kurzy

Výtvarnice a pedagog, zakladatelka PohodArt

Vystudovala jsem bakalářské studium obor scénografie na  Katedře alternativního divadla pražské DAMU. Dále pak Pedagogickou fakultu ZČU v Plzni, obor výtvarná výchova. Jsem manželka klauna a matka tří dětí.

Malbu jsem se učila u malířů Marxe a Hilského, kresbu v kurzech Borise Jirků, sochařinu u Jitky Malované, ze scénografů pro mne byli největším přínosem Melena a Matásek a z loutkářů, Váchová a Lhoták. Na "Loutkárně" se dalo přičichnout k lecjakému řemeslu, ale ke keramice ne. Tu jsem absolvovala v rekvalifikačním kurzu u Květoslavy Vondráčkové. Nové pohledy na výtvarnou edukaci a Artefiletiku mi předal Jan Slavík a nové pohledy na malbu u Jaroslav Vančát. Tímto jim všem patří můj dík, naučili mne, se dívat a výtvarně myslet!

Mám více než dvacetiletou  pedagogickou praxi na ZŠ

Aktivity posledních let

 

  • drobné restaurátorské práce fasád
  • výtvarná spolupráce s divadelní společností Circus Sacra
  • výzdoba interiérů, např chodby a jídelna ZŠ Černošice
  • dekorativní a dárkové předměty, hedvábí, sklo, dřevo, keramika a jiné
  • pedagogická činnost na ZŠ a vlastní kurzy pro děti i dospělé
  • autorka 120 výukových digitálních hodin na téma dějiny výtvarného umění pro ZŠ
  • prezentační akce ZŠ Černošice
  • vlastní keramická tvorba

 

Ing. Mgr. Štefan Capko

absolvent VUT v Košicích, strojní fakulty obor menežment řízení

a HAMU Katedry nonverbálního divadla v Praze

Skrz dlouhou řadu amatérského účinkování za studentských let se propracoval již jako student techniky k angažmá v divadle v Prešově. Současné s tím závodně tancoval společenské tance a získal rozhodcovskou kvalifikaci. Velkou řádku sportů, které mu daly pohybové schopnosti zde není možné vyjmenovávat. Na HAMU byl studentem Ctibora Turby a  Borise Hybnera. Absolvoval stáže u mnohých významných umělců, např. Gulko nebo Donlon, se kterými dnes spolupracuje jako pedagog.

V současné době je pedagogem na hudební a filmové fakultě AMU Praha a externě spolupracuje i s fakultou divadelní. Pedagogická činnost je velmi rozsáhlá po celém světě, např. Rakousko, Slovensko, Německo, Japonsko, Švýcarsko, USA, Polsko a jiné.

Umělecká činnost se dělí na dva velké směry. Prvním je autorská tvorba pro vlastní divadelní společnost Circus Sacra, kde působí jako všestranný tvůrce a interpret. Jedná se o pouliční a cirkusová představení většinnou pro široké spektrum publika včetně dětí. S těmito představeními cestuje po celé Evropě. Je autorem několika interaktivních představení pro děti. Druhým směrem je choreografická činnost. Na kontě má více než 60 oper jako choreograf a to po celém světě, např. Irsko, Litva, Slovensko, Německo a mnoho dalších.

¨

 
Partneři
Banner